Osudová Anglie 5.kapitola

24. prosince 2007 v 12:17 | Marťa |  *Osudová Anglie*
Následující den se Marťa vzbudila hodně brzy. Venku byla ještě tma a ostatní děvčata ještě spala. Marťa se převalovala na posteli a přemýšlela co bude dál. Jestli to není jen nějaký kanadský žert. Ale nebyl. Byla moc šťastná, že je tu. Vzpomněla si, jak vždy doma snila, jaké by to bylo, kdyby chodila do Bradavic. No a ani se nenadála o je tu společně s tím slavným Harrym Pottrem, Ronem a Hermionou a ke vší smůle i s tím nafoukancem Malfoem a jeho dvěma poskoky Crebbem a Goylem. Věděla, že ji Malfoy bude otravovat život a rozhodla se ho ignorovat. Nebudu si to tu přece kazit nějakým tupcem, pomyslela si
Ještě chvíli si takhle pohrávala s myšlenkami a vzpomínky, ale pak ji z toho vytrhlo, jak se některé holky začali probouzet a chystat se na vyučování. Marťa je se zájmem pozorovala. Bylo pro ni úžasné sledovat kouzlení studentek, které si opakovaly kouzla před vyučováním. Nemohla se dočkat vyučování. Strašně se na něj těšila. To ji dodávalo sílu a odvahu. Když vstávala byla čilá jako rybička.
***
Snídaně byla vydatná a dobrá. Podávali se koblížky, koláčky a jiné dobroty. Marťa byla ráda, že když vstoupila do Velké síně na ni mávala známá osoba a to Káťa Očková. Marťa si ji oblíbila. Byla trochu zvláštní, ale moc milá.
,,Tak jak ses vyspala první noc v Bradavicích?" zeptala se jí se zájmem Káťa a ukousla si čokoládového koblihu.
Marťa se musela usmát při pohledu na Kátin obličej pokrytý jemným cukrem z koblížku.
,,Výborně. Už se nemůžu dočkat na vyučování. Ale mám z toho i docela strach,"povzdychla si Marťa.
Káťa se na ni usmála:,,Ale jdi ty, nemáš se čeho bát,"uklidnila ji.
Marťa ale radši změnila téma. ,,A kdy dostaneme rozvrhy?"
Káťa se zamyslela. ,,No myslím, že by měly každou chvíli doletět."
,,Co doletět?" vyvalila na ni oči Marťa.
V tom uslyšela šustění křídel. Zvedla hlavu a uviděla, jak do Velké síně vlétávají sovy. Měly dopisy v zobáku a hledali příjemce pošty.
,,To je úžasné," podivila se Marťa a se zájmem je pozorovala.
Jedna sova se jí zatočila nad hlavou a pustila jí dopis. Marťa si ho vzala, ale nevěděla, jestli ho má otevřít. Bála se toho co bude uvnitř.
,,No honem, podívej se co máte vy. My máme to samé jako loni,"řekla Káťa znechuceně a znovu přejela očima rozvrh. Marťa ho pomalu otevřela a vyndala rozvrh.
,,O bože," zhrozila se Marťa.
,,Co je?" zajímala se Káťa.
,,Dneska mě zrovna na začátek čeká dvouhodinovka lektvarů se zmijozelskýma. Proč zrovna musím začít svou úplně první hodinu se zmijozelskýma a ještě se Snapem?"povzdechla si a už se jí na první hodinu nechtělo a všechno radost se z ní vytratila. Káťa se na ni podezíravě podívala a zeptala se:
,,Jak víš, že lektvary vyučuje zrovna Snape? Vždyť jsi tu teprve druhý den?"
Marťa na ní zůstala hledět a uvědomila si, že řekla něco zle.
,,Slyšela jsem to říkat nějaké holky ve společenské místnosti a říkali, že Snape je děsný," snažila se to nějak zamluvit Marťa. Oddychla si, když se už o to Káťa nezajímala a věnovala se svému rozvrhu.
,,Já už radši půjdu. Musím se ještě připravit na hodinu,"řekla Marťa. Popřála Káti ať se jí dneska daří a rychle zmizela pryč.
To byl ofous. Příště si musím dávat větší pozor na jazyk, pomyslela si při cestě.
***
Před učebnou už čekalo hodně studentů z obou kolejí. Marti to trochu déle trvalo než tam přišla, protože ještě hledala, kde ta učebna je. Ale přece se jí to podařilo ji najít. Stoupla si ke stěně a se zájmem sledovala jak si studenti povídají a smějí se. Cítila se trochu opuštěně. Náladu ji trochu zvedlo, když uviděla Rona. Bavil se s Harrym o něčem. Marťa nevědělo o čem, protože přes bavení studentů nebylo nic slyšet.
Za chvíli přišel profesor Snape. Marťa si ho prohlížela a všimla si, že je ještě bledší a vyhublejší než jak ho popisuje Rowlingová. Vklouzla do učebny. Uviděla, že je volno jen vedle Nevilla. Trochu se za ním styděla jít. Nakonec za ním šla a zeptala se ho, jestli si může sednout. S úsměvem ji pustil vedle sebe si sednout a hned se dali do řeči. Marťa si ho přectavovala jako zamlklého kluka, ale on byl naopak velmi milý a přátelský. Zapovídali se spolu. Až je musel okřiknout Snape.
,,Vidím, že tady už někdo patrně všechno umí a nemusí dávat pozor," usmál se trpce.
Malfoovi to přišlo velmi směšné. No jak jinak. Musel si přece nějak šplhnout u Snapa. Marťa na něj vrhla nazlobený pohled, ale hned se zase pohledem vrátila na Snapa. Vyhýbala se pohledem do jeho očí. Bála se ho a nevěděla proč.
,,Vy jste ta nová, že? Martina Milá jestli se nemýlím."
Marťa jen přikývla a ani nedutala. Nemohla se zmohnout ani na slovo.
,,Jak si vás trochu přezkoušíme! Jaké přísady se dávají do dračího lektvaru?"a upřel na ni posměšný pohled.
,,Nevím,"odpověděla smutně. Musela odvrátil zrak. Cítila se děsně. Snape se ji pokoušel zesměšnit před celou učebnou a ona nemohla nic dělat.
Snape se jen hořce usmál a pokračoval.
,,Nebo jakou barvu má lektvar síly po dokončení?"
,,Nevím."
,,Jak smutné," řekl pohrdavě. ,,Odebírám Nebelvíru 5 bodů."
Marťa cítila na sobě pohledy všech nehelvítských a nemohla se na ně ani podívat.
Už vím, jak se cítil Harry v prvním díle, když ho Snape taky tak zesměšňovat," pomyslela si smutně a nejradši by se stala neviditelnou. To sem ten školní rok opravdu dobře začala, řekla si ironicky pro sebe.
Neville se jí snažil zlepšit náladu:,,Neboj, to bude dobrý. My se na tebe nezlobíme. On je takový na všechny nebelvírské. A stejnak jsme se tohle ještě ani neučili," zarazil se. ,,Teda myslím, že jsme se to ještě neučili."
Marťa za to byla vděčná a byla ráda, že aspoň někdo ji ta to odsuzovat nebude. Zbývající čas do konce hodiny lektvarů plynul velmi pomalu. Snape jim něco vysvětloval o lektvarech, ale Marťa vůbec neměla ani ponětí co to tam vykládá. Všechno si pečlivě poznamenávala.
To už se nikdy nesmí stát. Už budu vždy připravená mu odpovědět, rozhodla se.
Strašně se jí ulevilo, když uslyšela zvonění. Poprosila Nevilla, aby s ní počkal až všichni odejdou. Nechtěla se vystavovat posměchu těch zmijozelských tupců. Jak je ona nazývala. Když odcházeli, zastavil ji hlas, který na ni zavolal na chodbě.
,,Hej, počkej chvilku."
Marťa se otočila a nevěřila svým očím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa aaa | 24. prosince 2007 v 12:29 | Reagovat

Našiel som super web - www.TopHry.net - dá sa tam zahrať kopu online hier úplne zadarmo a hry idú aj stiahnuť! Všetkým odporúčam!

2 KiVi KiVi | Web | 25. prosince 2007 v 19:48 | Reagovat

nooo je to dobrý, ale abych řekla pravdu tak se mi zdá divný, že všechno neřekla Brumbálovi, nebo jak se dostala za přepážku... a v neposlední řadě jsem jak se říká fanoušek Harryho a mě Daniel Redcliffe příde docela hnusnej narozdíl od toho jak ho popisuje Rowlingová  knížce.... noco je to jen můj názor:)

3 Marťa Marťa | Web | 25. prosince 2007 v 21:39 | Reagovat

třeba se to vyřeší až někdy pozdíš proč se tam dostala a za jakým účelem. Ještě nevím jak to skončí. Ale určitě se to všechno vyřeší. A to že mu to neřekla může být třeba důvod to, že by ji poslal znovu domů a to ona nechtěla, nebo se bála...

4 rose rose | E-mail | Web | 30. prosince 2007 v 12:32 | Reagovat

supeeeeeeeeeeeeeer :D...nechtěla by jsi spřátelit blogy?? :)

5 Marťa Marťa | Web | 30. prosince 2007 v 20:51 | Reagovat

jo klidně. Hned si tě tam přidám..

6 Treia Treia | Web | 6. ledna 2008 v 21:39 | Reagovat

Krása.. Nádherná kapča.. A nádherná povídka.. Už se teším na další.. Moc moc..

7 MarryT MarryT | Web | 8. února 2008 v 21:23 | Reagovat

Krása, no já bych se asi neudržela a něco mu z plných plic řekla anebo si to aspoň myslela když Snape ovládá nitrozpyt ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama