Srpen 2008

Cesta bolesti - 6. Dopis a kletba, která se nepromíjí

12. srpna 2008 v 12:38 | MarryT |  Cesta bolesti
Ell si sedla na lavici a začala přemýšlet jak smyslů zbavená. Takže, za všechno může Malfoy, ta podlá, ledová krysa! Co tím sleduje? Proč mě konečně nenechá na pokoji? Proč se o mě najednou tak stará? Proč nechal Severuse připravit ten lektvar a pak mi ho tajně podstrčit? Jak to, že Křiklan mu s tím jeho odporným plánem pomáhal? No, to je vcelku logické Křiklan vždy vyhledával lidi s konexemi nebo velkým nadáním. Já tak nechci být ve skupině s ním, to bych radši strávila týden v krabici s Třeskavým skvorejšem, protože ten je mnohem milejši než nějakej Malfoy.! A navíc, může ve škole kouzlit, no kdo poslouchá Filchovi zákazy? Nikdo! Proč jsem jen tehdy šla pěšky přes tu vesničku? Proč jsem to tam ještě chvilku nevydržela? Ell přemýšlela nad těmito otázkami, když ji někdo zase vyrušil.
" Slečna Moony?" ozvalo se malé blonďaté děvče ode dveří.
" Ano.." bylo vidět, že si děvče oddychlo.
" Tohle, Vám mám předat.."
" A od koho to je?" Zhrozila se.
" Nevím, ale paní profesorka říkala, že Vaše sova byla nějaká moc zmožená a nemohla Vás najít tak to skončilo u ní a nemám to dávat nikomu jinému.."
" Aha, tak děkuji.."
" Není zač.." odpověděl dívčina, předala dopis a odešla. Ell si nevšímala špatného stavu obálky, podle písma okamžitě poznala, kdo ji psal.

Cesta bolesti - 5. Rozdělení do dvojic, aneb náhody neexistují

9. srpna 2008 v 13:25 | MarryT |  Cesta bolesti
Odebrala se do ložnice, sedla si na postel a snažila se vybavit, proč omdlela. Mezitím ve společenské místnosti probíhala debata.
"To se mi nezdá, že by to byla jen obyčejná noční můra.."
" Jamesi, vždyť to nemůžeš vědět.."
" No tak Lill vzpamatuj se a co ty rány co měla po těle a to její divné chování.."
" No, to ano, ale jestli se dostala do křížku se Smrtijedy, tak by ji snad zabili nemyslíš? Vždyť víme přeci, že jsou schopni všeho." Dlouho se takhle dohadovali, když si Sirius na něco vzpomněl:
" Hele a neříkala tam náhodou něco o nějakým úchylovi?" oba se na Siriuse otočili a on pokračoval " a pak tam říkala něco o Bradavicích, něco jako vyřídí v Bradavicích,"
" No to nám ale moc nepomůže, úchylů je v Bradavicích požehnaně" a sjela pohledem Jamese se Siriusem.
" No dovol" ozvaly se společně dva hlasy a Lill se rozesmála jejich nevinným pohledům.
" No, ale je jasná jedna věc.."
" A jaká Tichošlápku?"
" Že ji zřídil někdo z Bradavic"
" To, ale není možné, kdo by něco takového udělal? Snad jen nějaký Zmijozelák" Lill se praštila do čela a zabrblala " No jasně!"

Cesta bolesti - 4. Spojené hodiny se Zmijozelem a noční můra

5. srpna 2008 v 20:30 | MarryT |  Cesta bolesti
Když odcházela zdálo se jí, že ji Severus něco strčil do kapsy, ale nevšímala si toho. Musela se vrátit do velkého sálu, jelikož měli dostat rozvrhy, podle toho jak dopadli u NKÚ. Naneštěstí už tam byla spousta lidí včetně Lilly a pobertů, Ell pouze doufala, že jim Lill nic neřekla, chtěla si jít sednout dál od nich, když na ní Lill zamávala, ať si k nim přisedne,což bylo už samo o sobě podivné, nejspíš ji chtěla přesvědčit ať zajde na ošetřovnu nebo tak, nebo se prostě jen chtěla zbavit Pottera. No co? Pomyslela si, tak si k nim vyjímečně sednu. Posadila se vedle Lilly a naproti ní seděl Sirius věrně po boku svého kamaráda Jamese.

Cesta bolesti - 3. Lilly .... aneb Co to s ní je?

5. srpna 2008 v 17:35 | MarryT |  Cesta bolesti
Vůbec nechtěla komunikovat proto se ani těch dívek nezeptala jakože najednou ty kočáry táhnou takový potvory, když obvykle jezdí samy. Myslela si totiž že by ji měli ještě za většího blázna, než teď. Když konečně dorazila do Velké síně, sedla si záměrně zády ke zmijozelskému stolu, nechtěla vidět tu odpornou tvář, když skončilo zařazování vydala se do Nebelvírské věže spolu s ostatními.
" Ahoj Ell," pozdravila svojí spolubydlící Lilly Evansová.
" Ahoj Lilly.." otočila se a pozdravila spolužačku.
" Ell, vím že je to hloupé, ale můžu se tě na něco zeptat?"
" Jistě…"
" Na tu kšiltovku už jsou všichni zvyklý ale proč máš brýle? Když si je měla venku, tak jsem si myslela že máš třeba nějakou alergii nebo tak, ale proč je nosíš i uvnitř hradu? Vždyť přes ně nemůžeš pořádně vidět.." Ell byla ráda že ji nemusela lhát, protože se právě přihnala skupinka v čele s Jamesem Potterem.

***Rozcestník kapitolovek***

5. srpna 2008 v 14:20 | Marťa |  *Vaše kapitolovky*
Název: Cesta bolesti
autorka: MarryT
info: Ell uvidí něco co neměla a navíc si jí všimne Malfoy. a začne ji dělat peklo... vydírání a spousta dalších hrozivých věcí, co vše bude muset Ell snést v Bradavicích? Dokáže se někomu svěřit nebo se nechá ovládat?
doba: Pobertové
postavy: Ell Moony (Autp), Lucius Malfoy, Lilly Evansová, Pobertové, Severus Snape...
stav:rozepsaná
Název: Splněná přání
Autorka: Papricka
info: Co se stane když se mladá Patrisia dostane do Bradavic? Oběví tam svou lásku a bude se jí snažit získat? Jak tohle všechno skončí???
doba: Pobertové
postavy: Patrisia Flayer, Severus Snape
stav: nedokončená

Cesta bolesti - 2. Cesta vlakem

5. srpna 2008 v 11:41 | MarryT |  Cesta bolesti
Ell tam seděla a pozorovala jak Lucius došel ke svému otci a kochal se pohledem na vyděšené mudly, kteří ani netušili, co jsou ti lidé v hábech zač a co jim udělali, nakonec zahlédla pár zelených záblesků a všichni členové rodiny padli z výšky snad 50 metrů mrtví, mrtví mnohem dřív než dopadli, na ty prázdné oči snad nezapomene do konce života, proč jen musela jít zrovna tudy a proč si smrtijedi usmysleli jít zrovna sem? Když konečně zaslechla další práskání, ulevilo se jí, ale nebyla schopna pohybu, přece jen, to co se stalo bylo hrůzné a navíc dost divné a jak Malfoy myslel to, že si to s ní vyřídí? Vždyť si to mohl vyřídit hned a bylo po problému, ale on ne, co ho k tomu vedlo? Nakonec se rozhodla odejít, lidem ani nezkoušela pomoct, věděla, že by to bylo marné a navíc musela odejít rychle, protože by bylo velmi podezřelé, kdyby ji někdo spatřil u domu, kde se na zahrádce - ti hajzlíci je nemohli nechat v domě- válelo pět mrtvých těl.

Cesta bolesti - 1.Střetnutí dvou pohledů, aneb začátek jednoho pekla

4. srpna 2008 v 22:32 | MarryT |  Cesta bolesti
Milí čtenáři,
takže mám tu pro vás něco nového. Domluvila jsem si s MarryT, že můžu uveřejňovat na svém blogu její kapitolovku ,,Cesta bolesti" Mě osobně hodně zaujala. Ona mi na oplátku zveřejňuje povídku Osudová Anglie. Kdyby jste chtěli navštívit její blog tak je ZDE. Tak už vás nebudu zdržovat a tady je první kapitola. Teď v rychlém sletu vám budu dodávat její pokračování. Přeji pěkné čtení...
Vaše Marťa

Kapitola 1. Poznání

2. srpna 2008 v 4:02 | Marťa |  *Všechno nebo nic*
,,Draco, vstávej. Nemůžeš přece spát celý den," snaží se mě vzbudit matka. Slabě zabručím a převalím se na druhý bok. ,,Draco," uslyším znovu matčin naštvaný hlas, který už přichází z mého pokoje.
Vůbec se mi nechce vstávat. Hlava mě šíleně bolí a jsem ještě docela unavený. Ani si nepamatuju, kdy jsem se včera vrátil domů. Asi jsme to s tím pitím trochu přepískly. Když už je matka hodně neodbytná, tak radši vstanu a jdu se umýt. To zase bude den. Podle jejího tónu poznávám, že cenou noc nespala. I její kruhy pod očima o tom svědčí.
,,Doufám, že jsi nezapomněl na naše dnešní nákupy do školy,"připomíná mí.