Cesta bolesti - 3. Lilly .... aneb Co to s ní je?

5. srpna 2008 v 17:35 | MarryT |  Cesta bolesti
Vůbec nechtěla komunikovat proto se ani těch dívek nezeptala jakože najednou ty kočáry táhnou takový potvory, když obvykle jezdí samy. Myslela si totiž že by ji měli ještě za většího blázna, než teď. Když konečně dorazila do Velké síně, sedla si záměrně zády ke zmijozelskému stolu, nechtěla vidět tu odpornou tvář, když skončilo zařazování vydala se do Nebelvírské věže spolu s ostatními.
" Ahoj Ell," pozdravila svojí spolubydlící Lilly Evansová.
" Ahoj Lilly.." otočila se a pozdravila spolužačku.
" Ell, vím že je to hloupé, ale můžu se tě na něco zeptat?"
" Jistě…"
" Na tu kšiltovku už jsou všichni zvyklý ale proč máš brýle? Když si je měla venku, tak jsem si myslela že máš třeba nějakou alergii nebo tak, ale proč je nosíš i uvnitř hradu? Vždyť přes ně nemůžeš pořádně vidět.." Ell byla ráda že ji nemusela lhát, protože se právě přihnala skupinka v čele s Jamesem Potterem.

" Nazdar Evansová, jaký byly prázdniny?"
" Co ti je do toho Pottere?"
" Ale nic, jen jsem zvědavě, jak tráví čas moje budoucí manžel.."
" Radši to ani neříkej…" když se tam s ním Lill začala jako vždy dohadovat, tak se Ell nepozorovaně vytratila do ložnice. Naštěstí v ložnici ještě nikdo nebyl tak se honem převlékla do pyžama, než přijdou ostatní, netoužila po tom aby viděli některé podlitiny, které měla na nohách, rukách i na břichu, sice ještě nešli tolik vidět, ale přeci trochu ano. Zalezla do postele, ale brýle si pořád nechala na sobě a doufala že Lilly se jí nebude na nic ptát. Po půl hodině vlítla Lilly do ložnice celá rozčilena a mumlala na celou ložnici.
" Co si ten Potter o sobě myslí? Abych s ním šla na rande to sotva? Myslí si že když chytne nějakou hloupou zlatonku tak mu snad skočím kolem krku a poblahopřeju mu jak je skvělý že přežil tak ukrutné podmínky Famfár..… Ell ty už ležíš? Proč máš na sobě pořád ty brýle?" sjela pohledem k posteli kde Ella byla zakrytá od paty k nosu, jediné co bylo vidět byly sluneční brýle.
" Jojo, jdu už spát dobrou" zamluvila to Ell a zatáhla závěsy, sundala si brýle, ale pro jistotu si přes hlavu dala peřinu, kdyby se náhodou Lilly chtěla kouknout proč nosí neustále brýle.
" Mno, tak dobrou.." odpověděla překvapeně Lill, nebyla zvyklá aby Ell, ta Ell, kterou znala tak dlouho, i když nebyly nejlepší kamarádky, chodila spát tak brzy, většinou chodila spát chvilku před Poberty a to je co říct, jelikož ti chodívali spát běžně až po půlnoci.
Ell nemohla vůbec usnout, vše ji bolelo a nepomohla, nijak výrazně, ani čokoláda, kterou si vzala. V noci se neustále budila a koukala na zvláštní budík, který měla položený hned vedle brýlí, budík byl skoro stejný jako kouzelnické hodinky, ale jen zvětšeny a právě ukazoval 4hodiny ráno. Ell si pomyslela, že stejně už neusne a všichni ostatní vstávají až kolem 8, tak si dá sprchu, tak aby ji nikdo neviděl. Vylezla z postele, pootevřela závěsy a zjistila že opravdu všichni ještě spí.Vzala si hábit a vše co potřebovala do sprchy, ovšem zapomněla na důležitou věc, ano zapomněla na brýle. Pustila na sebe vodu a tu cítila jak střepy, které jí pomalu sjížděli po každičké části kůže, umyla se co nejrychleji ale nemohla odtrhnout oči od zrcadla, když konečně uviděla všechny modřiny na hrudi i břichu, na boku měla podlitinu velikosti baseballové pálky, na levém stehně měla další podlitinu tentokrát velkou jak fotbalový míč, byla to hrůza takhle se vidět, což nebylo nic proti tomu všechny ty rány cítit. Sčesala si vlasy do své kšiltovky, oblékla si hábit, když si uvědomila že brýle nechala na stolku. Doufala že budou ostatní ještě spát, co nejrychleji se vydala k posteli, když …
"Ell, proč už si vzhůru?" ozvala se ospale Lilly, Ell se automaticky otočila aby jí odpověděla až pozdě si uvědomila, že nemá brýle.
" Co to máš s tím okem?" zpozorněla Lilly a Ell si rychle nasadila brýle.
" Ale to nic.."
" Jaký nic? Kdo ti to udělal?"
" To … Já jsem se nechtěně bouchla… hmmm… doma.."začala si opět vymýšlet, nechtěla aby u budoucího smrtijeda si udělala zle i Lill.
" Doma??" pochybovala Lilly a zatvářila se jako by si vybavovala nějakou vzpomínku " Mně se zdálo, že když si šla kolem mého kupé ve vlaku, tak si měla oko v pořádku…"
"No.. no… to se ti asi jen zdála… nemohla si přece vidět pořádně, když tě tam otravoval Potter…" snažila se vykroutit.
" No asi máš pravdu, ale proč si nešla za Pomfreyovou?"
" Protože mi to přijde hloupý, je to jen moje vina a ta modřina stejně brzy zmizí… Promiň ale jdu na snídani, mám hlad" vymluvila se, netoužila po dalších otázkách na téma - Monokl na oku-, je pravda že nechtěla jít sama skoro přes celý hrad, ale když už Lill, řekla že jde jíst, musela prostě odejít. Scházela dolů ze schodů a myslela, že tam tak brzy stejně nikdo nebude, ale mýlila se, k jejímu úžasu tam byly Pobertové a něco vášnivě rozebírali, když však zaslechly její kroky zmlkly a koukaly kdo je tak brzy vzhůru, nejspíš doufaly, že je takto brzy nebude nikdo rušit.
" Nazdar kluci," pozdravila je, jelikož by bylo podezřelé, kdyby to neudělala, naneštěstí zapomněla jak ji zdraví Sirius, už byla na odchodu, když jí poplácal po rameni " Ahol Ell.." Ell se málem skácela což všechny udivilo, Sirius ji neudeřil nějak moc - jen tak kamarádsky, to by ustála i Evansová..
" Au.." pípla a chytla si modřinu na rameni, která ovšem nebyla vidět.
" Co je? Stalo se ti něco?"
" Nene, to nic…" a už pelášila obrazem pryč.
" Hele kluci jak se mi tak zdá, tak se s ní něco děje, nejdřív ty černý brýle a teď neustála tvůj pozdrav a dokonce neměla ani žádnou ze svých hlášek.."
" Jamesi, asi máš pravdu.." souhlasil Sirius
" Ano už když vycházela z vlaku byla nějaká divná,"
" Myslím, že ji jen není dobře, ale můžeme se ostatně zeptat Lilly" napadlo Rema.
" Jojo, zeptat se Lill, to je skvělý nápad" James byl rád za každou možnost s Lill komunikovat.
Na snídani ještě nikdo nedorazil, tak Ell nemusela čelit tolika pohledům zvědavců, sedla si přibližně doprostřed stolu, hned se před ní objevilo trochu jídla a pití. Věděla že jíst musí, tak si párkrát kousla do toastu a zapila to vodou, zbytek tam nechala jen tak ležet a vydala se do knihovny, protože se nechtěla vracet do společenské místnosti, kdy by pravděpodobně čelila dalším otravným otázkám. Překvapilo ji, že v knihovně již někdo seděl. Usadila se do křesla a vytáhla první knihu, po které šáhla, ani ji nečetla jen tak koukala na stránky a přemýšlela, když ji vyrušila ona osoba.
" Když tu knihu budeš držet obráceně, nic se z ní nedozvíš.." pronesl líně Severus Snape.
" Hmm," neměla chuť s nikým mluvit pouze otočila knihu a dál do ní zamyšleně zírala " děkuji" špitla.Snape zakroutil hlavou a pak nejspíš s velkým přemáháním pravil.
" Na ten monokl, by možná pomohl odvar z pejru…" otočila se na něj, jak mohl vědět o tom monoklu? Řekl mu to snad Lucius? No to je snad jasný chodí přeci do stejné koleje.A proč mi radí co na to mám použít? Nedokázala jen mlčet a tak se ho zeptala:
" Jak o něm, víš?"
Odfrkl si a odpověděl: " No za prvý sluneční brýle bys nenosila jen tak, za druhé nejsem hloupej a ani slepej, za třetí viděl jsem Luciuse jak vychází z tvého kupé ve vlaku a od tý doby si nosila ty brýle, tak mi to došlo chápeš?" kývla že rozumí, Severus pak dál četl nějakou knihu o Lektvarech ale na název se pořádně nepodívala, byla ráda že ji nedělá přednášku, nepřipomíná ji to, prostě že tam jen sedí a čte si.
" Měla bys už jít, budou se po tobě shánět.." řekl asi po dvou hodinách Severus.
" Ale ne, kdo by se po mě sháněl?"
" Třeba Lilly a jelikož teď jsi středem pozornosti díky těm svým brýlím, tak i ostatní z Nebelvíru, nejspíš proto aby zjistili proč je nosíš.."
" Hmm, asi máš pravdu.." nemohla tomu uvěřit ona se tady baví s klukem ze Zmijozelu, jako by to byl její kamarád.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama