Cesta bolesti - 4. Spojené hodiny se Zmijozelem a noční můra

5. srpna 2008 v 20:30 | MarryT |  Cesta bolesti
Když odcházela zdálo se jí, že ji Severus něco strčil do kapsy, ale nevšímala si toho. Musela se vrátit do velkého sálu, jelikož měli dostat rozvrhy, podle toho jak dopadli u NKÚ. Naneštěstí už tam byla spousta lidí včetně Lilly a pobertů, Ell pouze doufala, že jim Lill nic neřekla, chtěla si jít sednout dál od nich, když na ní Lill zamávala, ať si k nim přisedne,což bylo už samo o sobě podivné, nejspíš ji chtěla přesvědčit ať zajde na ošetřovnu nebo tak, nebo se prostě jen chtěla zbavit Pottera. No co? Pomyslela si, tak si k nim vyjímečně sednu. Posadila se vedle Lilly a naproti ní seděl Sirius věrně po boku svého kamaráda Jamese.

" Ahoj.." Lilly ji sjela starostlivým pohledem.
" Ahoj, kde ses toulala?"
" Ale, jen tak, byla jsem na snídani a pak v knihovně…"
" Tos sis četla s těma brejlema na nose?" zapojil se do rozhovoru Sirius.
" Mno.. mno.." nevěděla co má odpovědět, když přišla nečeká záchrana.
" Víš Siriusi, jde to i s nima a navíc neřekla že by si tam četla.. mohla jít jen vrátit knížku vid?"
" Ano, vracela jsem knihu.."
" Tak dlouho, když si odcházela bylo sotva 5"
" Nevím proč si o mě děláš najednou takovou starost.. Nikdy nikoho nezajímalo co se mnou je, tak nebuď zvědavej.." odsekla, i když jí bylo líto co řekla, svým způsobem to byla pravda, nikdy se o ní nikdo nezajímal tak proč začínají teď? Jen proto že má sluneční brýle…
" Lill.." naklonila se ke kamarádce a zašeptala potichu, aby je Sirius ani James neslyšeli " neřekla si jim pravý důvod proč nosím ty brýle, že ne?" obávala se.
" Ne, i když musím uznat, že je to zajímalo.."
" Vážně?To by mě zajímalo proč?"
" No prý si se ráno chovala podivně.."
" Mno to asi ano…" odpověděla neurčitě a vzpomněla si jak se málem zhroutila bolestí, když ji Sirius zdravil poplácáním po zádech.
" COŽE ?!" vyjekl znenadání Sirius, kterému Mcgonnagalová jako prvnímu podala rozvrh hodin.
" Děje se něco, pane Blacku?"
" Nejste snad s něčím spokojen?"
" No, to si pište, že nejsem.."
" Ale Vaši stížnost si musím poslechnout jindy, mám ještě spoustu práce s rozdáváním rozvrhů" řekla a odebrala se k Bartohovi Jackovi s jeho rozvrhem a kontrolovala jeho výsledky NKÚ.
" S čím nejsi spokojen, kámo?"
"Na koukni" a podal kamarádovi rozvrh.
" COŽE?!" ozval se tentokrát James." Bradavice se zbláznili!"
" Kluci mohli byste mi říct, co se děje?" nechápala Lilly, a tak se jich zeptala.
" Mno, budeme mít spojené hodiny lektvarů se Zmijozelem"
" No a co je na tom divného, máme to tak skoro každý rok"
" Jo, to jo ale já mluvím o tom že je budeme mít spojené i se 7 ročníkem ve Zmijozelu, to znamená že budu muset vydejchat už nejen Snapea, ale i toho krypla Luciuse. Sice tu píšou, že budou brát trochu něco jiného než my, ale umíš si to představit?" Ell chvíli nedocházelo co říká.
" Křiklan se snad pomátnu… Ell co se stalo" Ell totiž omdlela kamarádce na rameno.
" Asi toho v noci moc nenaspala, tak prostě padla vyčerpáním.." pleskala kamarádku po tvářích a říkala " Prober se Ell, no tak, vstávej, za chvíli sem půjde McGonnagalová dát ti tvůj rozvrh" jak jí poplácávala spadly jí brýle, bohužel pobertové dávali pozor a zahlédli monokl, Lill si toho všimla a brýle ji okamžitě nasadila.
" Lill.." začal James.
" Co se jí stalo?"
" Já nevím, říkala, že se doma bouchla… ale na druhou stranu jí moc záleželo na tom, aby se to nikdo nedozvěděl"
" Bouchla doma? To určitě ne, viděl jsem jí nastupovat do vlaku a rozhodně monokl neměla a navíc brýle na nose měla až v Prasinkách." Hovor museli ukončit protože k nim mířila právě McGonnagalová.
" Co se jí stalo?" začala se zajímat, všichni se na sebe podívali a Lilly řekla:
" No, v noci toho moc nenaspala, nejspíš je to vyčerpáním…"
" Dobrá, tak ji vemte do společenské místnosti a až se probere dejte ji kousek čokolády a" podala Lilly rozvrh se jménem Ell " tohle." Lill se chystala vzít kamarádku, ale James i Sirius se tam přihrnuli tak rychle a z Jamese vypadlo:
" Přece ji nepotáhneš sama, takovou dálku?!"
" JJ, díky" Oba Ell podepřeli a v čele s Lill ji nesli zpět do společenské místnosti. Když prošli obrazem Buclaté paní, dala Lill klukům úkol.
" Kluci, já nemám žádnou čokoládu, mohli byste nějakou donést" Kluci položili Ell na gaučík a řekli:
" Ne, ale můžeme pro ni skočit k Pomfreyový.."
" Jo, to bude super, já se o ní zatím postarám.." Kluci se otočili a vyrazili portrétem pryč. Lilly sundala Ell boty, když uslyšla cinknutí v hábitu, zvědavost jí nedala a tak se koukla, vyndala lahvičku, evidentně s lektvarem a jelikož Lilly lektvary šly okamžitě poznala jaký to je.
" Aha, ale kde jsi vzala odvar z pejru…" šeptala kamarádce, i když věděla, že ji neslyší "ale mohl by ti pomoci, tedy až tě proberu a dám ti trochu čokolády." Vracela ji lahvičku do hábitu, když ji zrak upoutalo něco jiného, Ell měla kolem krku šálu, tak Lill napadlo jestli jí to náhodou neškrtí a okamžitě ji sundala. Když jí sundala nevěřila svým očím, byla to modřina? Popadla hábit a sundala jí ho tak, aby na sobě měla jen tričko a kalhoty, vzala deku, ale nestihla ji přikrýt, upoutalo ji něco jiného. Ten pohled byl strašný, všude kam se podívala měla na rukách modřiny a ty podlitiny. Co se jí asi stalo? A protože to byla Lill chtěla vědět, jestli to má jen na rukách, trochu povytáhla triko a zůstala zírat, bylo celé modro-červené, jakoby podlité krví, bohužel ji to tak zaskočilo, že si ani nevšimla příchodu Pobertů, kteří si taktéž nemohli nevšimnout všech těch šrámů..
" Co to .. proboha je?"vyjekl James, Lill rychle zatáhla tričko a ruce přikryla dekou, tušila že to nepomůže, ale snažila se.
"Co myslíš Pottere?" zkusila…
" No přece ty podlitiny.." nechtěla mu lhát tak odpověděla.
" Nevím, ale Ell si nepřála abyste to věděli a určitě k tomu měla důvod" sjela je takovým hrozivým pohledem jakoby oni jí to vše udělali.
" No snad si nemyslíš že my?!" ozval se uraženě Sirius a James souhlasně přikyvoval. Lilly se na ně podívala rentgenovým pohledem a musela uznat, že i když jsou to někdy magoři, tak tohle by nikdy neudělali
" Ne, ale ráda bych věděla kdo, ale pochybuju že nám to Ell poví…"náhle se ozvala Ell ze spaní…
" Ne, nezabíjejte je prosím" začala máchat rukama ve vzduchu " Prosím, vždyť Vám nic neudělali… Proč jsem jen tak slabá? Proč jim nemůžu pomoci?"
" Koho nemají zabíjet?" zeptal se nechápavě Sirius, ona ho však nevnímala..
" Ne, ne, ne ON mě spatřil a jde sem… já ještě nemůžu kouzlit a těch smrtijedů je tam víc.. co mám dělat? Proč si mě ten úchyl tak prohlíží? A proč nezavolal ty svoje kumpány? Vyřídí… v Bradavicích… Ach ne, do čeho jsem se to zase zamotala?!" Konečně se probrala a koukala na 3 lidi kolem sebe, vůbec se jí nelíbilo jak se tváří. Lill se na kluky otočila a dala jim jasně najevo, že se nemají na nic ptát.
" Na tady máš čokoládu"
" Děkuji.. Co se mi vůbec stalo?"
" Není zač… No, tak nějak si omdlela…" a James ji doplnil " a křičela si divný věci ze spaní.." Ell si uvědomila o čem se jí zdálo, tak jen jakoby nic dodala " To se mi jen zdála nějaká noční můra" doufala že si nikdo nevšiml těch podlitin, když ji sem nesli
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama