Cesta bolesti - 5. Rozdělení do dvojic, aneb náhody neexistují

9. srpna 2008 v 13:25 | MarryT |  Cesta bolesti
Odebrala se do ložnice, sedla si na postel a snažila se vybavit, proč omdlela. Mezitím ve společenské místnosti probíhala debata.
"To se mi nezdá, že by to byla jen obyčejná noční můra.."
" Jamesi, vždyť to nemůžeš vědět.."
" No tak Lill vzpamatuj se a co ty rány co měla po těle a to její divné chování.."
" No, to ano, ale jestli se dostala do křížku se Smrtijedy, tak by ji snad zabili nemyslíš? Vždyť víme přeci, že jsou schopni všeho." Dlouho se takhle dohadovali, když si Sirius na něco vzpomněl:
" Hele a neříkala tam náhodou něco o nějakým úchylovi?" oba se na Siriuse otočili a on pokračoval " a pak tam říkala něco o Bradavicích, něco jako vyřídí v Bradavicích,"
" No to nám ale moc nepomůže, úchylů je v Bradavicích požehnaně" a sjela pohledem Jamese se Siriusem.
" No dovol" ozvaly se společně dva hlasy a Lill se rozesmála jejich nevinným pohledům.
" No, ale je jasná jedna věc.."
" A jaká Tichošlápku?"
" Že ji zřídil někdo z Bradavic"
" To, ale není možné, kdo by něco takového udělal? Snad jen nějaký Zmijozelák" Lill se praštila do čela a zabrblala " No jasně!"

" Co?" opět nechápali
" No je to snad jasné omdlela když se dozvěděla o těch společných hodinách… i když mohlo jít opravdu jen o tu únavu…" zamlouvala to " půjdu se podívat jak na tom je.."
" Jo myslím, že teď potřebuje oporu" o vážnosti Jamesových slov svědčil i fakt, že po Lilly nechtěl rande ani nic podobného. Kluci zůstali sedět ve společence a Lill se vydala nahoru za Ell.
" Ell, můžu se tě na něco zeptat? A nedělej že spíš, vím že jsi vzhůru.." Ell ji nechtěla lhát, ale hrozila se toho na co se jí zeptá, otázka ji trochu vyvedla z míry.
" Hmmm…" odfrkla ze své postele a dál koukala do stropu jakoby se tam odehrávalo to nejzajímavější představení na světě.
" Kde si vzala tak dobře namíchaný odvar z pejru?"
" Co?" chvíli nechápala o čem to mluví, když jí došlo že ji Severus v knihovně něco hodil do hábitu.
" No odvar z pejru, ten je na monokly a podlitiny a většinu takových zranění okamžitě zhojí, ale je velmi těžké ho namíchat dobře…"
" Jo tak ten… no…" nevěděla co má povědět a říct Lilly, že ho má možná od dalšího z budoucích smrtijedů a navíc od Snapea, se kterým se přednedávnem přestala bavit ji přišlo jako blbost." Mno už ho mám dýl, kdyby se mi náhodou něco stalo…"
"Aha.." nechtěla dál Lilly Ell trápit. Ell popřála Lilly dobrou noc, zatáhla závěsy a vzala si do ruky lektvar, který ji podstrčil Snape, jemu moc nedůvěřovala, ale Lilly byla v lektvarech taky dost dobrá a vyznala se v nich, tak si Ell naklonila lahvičku a vypila celý obsah. Lektvar měl velice zvláštní chuť, ale bolest jakoby polevila. Když ležela připadalo jí jakoby po ní lezly mravenci a to nejvíce v místech kde měla podlitiny, byl to takový šimravý, přesto nepříjemný pocit, nejhorší to bylo u oka, to snad chtělo vyskočit z důlku a jít se oškrábat.
Opět se vzbudila kolem půl páté, zanadávala si, proč sakra nemůže spát déle?! Šla do koupelny, ovšem tentokrát na brýle nezapomněla, co kdyby náhodou lektvar nepomohl? Stoupla si před zrcadlo a váhala jestli si má brýle sundat nebo ne, nakonec si je sundala, ale nechala si zavřené oči, opravdu chtěla zase vypadat normálně.
" Ach, to se mi snad zdá.." vyjekla při pohledu do zrcadla. Lektvar ji opravdu pomohl, sice měla oko ještě trochu napuchlé, ale to mohla svést na nevyspání a dokonce zmizely i modřiny a několik podlitin z jejího těla, některé se pouze zmenšily. Při koupeli zjistila, že už není ani tak citlivá na dotek, byla šťastná. Poslední věc, která se jí honila hlavou byla, jak má poděkovat Severusovi, došlo jí, že by měl problém s Luciusem, kdyby se to dozvěděl, no ale ona už si nějaký způsob najde. Sčesala si vlasy do kšiltovky a vyrazila na snídani, vyléčené modřiny jí zvedly chuť k jídlu.
" Ell? Ty už si vzhůru?" ozvala se rozespale Lilly.
" Ano jdu na snídani.."
" Počkej já půjdu s tebou" začala na sebe rychlostí blesku navlékat hábit " mimochodem vypadáš mnohem líp" nechtěla jí říkat že viděla ty podlitiny.
" Ach, ano už se cítím mnohem lépe… nejspíš jsem byla moc vyčerpaná"
" Ano tím to nejspíš bude." Dívky se vydaly společně na snídani.
" Nazdar Lilly"
" Nazdar Pottere, co chceš?"
" Být s tebou.."
" No ale já ne.."
" Nazdar Ell.." Ell se otočila kdo ji zdraví, nebyla na to zvyklá, spatřila Siriuse s nějakou blonďatou dívkou z Havraspáru.
" Nazdar Cassanovo.." Sirius se po ní otočil vyveden z míry, že se opět chová normálně.
" No koukám že se ti vrátila nálada a dokonce už nemáš ani ty brýle…" ani slovem se nezmínil a tónem hlasu nenaznačil, že viděl to, co jí přes noc lektvar z pejru vyléčil. Sirius odcházel i s dívkou, když ještě zaslechla jak se ho ptá:
" Proč ti říká Cassanovo?"
" No víš, to je jen takový vtip Amélie…"
" Aha, nejspíš na tebe jen žárlí…" v tom okamžiku Ell vyprskla dýňovou šťávu přímo Jamesovi mezi oči a Lilly i Sirius, který se otočil, se začali smát.
" No Amelie, jak vidíš tak asi ne.."
" To jsem ráda, sedneme si támhle?" ukázala prstem na dvě volná místa dál od Ell i Jamese s Lilly.
Ell se vypařila když opět nastala obyčejná hádka mezi Lilly a Jamesem, nemohla už unést ty jejich soucitné pohledy, měla z toho špatný pocit, snad jen neviděli ty modřiny. Ell seděla ve společenské místnost a už si připravila učebnici na lektvary, připadalo jí jakoby na něco velice důležitého zapomněla, odpověď přišla velice brzy. Opět James řval za Lilly, njn jeho oblíbená zábava.
" Hej, Evansová nechceš doprovodit na lektvary?"
" Ne, trefím tam i bez tvé pomoci." Říkala když procházeli obrazem do společenské místnosti.
" Tak si spolu aspoň sednem…"
" Ani omylem, sedni si se Siriusem.."
" On se beze mě obejde.." Lilly se zastavila, stála zády k Ell.
" A já snad ne?"
" No víš, já myslel, že když tam bude tolik těch zmijozelských, že bys chtěla ochranu a navíc s nikým nesedíš…"
" No, no… já…" Ell si vzpomněla, že ji Lill taky jednou dostala z ošemetné situace, tak se rozhodla ji pomoct.
" Ona sedí dneska se mnou.." Lill se překvapeně, ale radostně otočila na Ellu.
" Jo, Pottere já sedím s Ell.."
" S Ell… hmm…ta vždy seděla sama.."
"Změna je život, Pottere.." opáčila Lilly.James se sklesle vláčel do chlapeckých ložnic a ještě na Lill zamumlal " Tak já si sednu s Náměsíčníkem…"
" Ell pospěš si.. Musíme už vyrazit.."
" Já nevím, kdo tady zdržoval, aby se nemusel potkat s Potterem.."
" Já vím, promiň, ale nechci na naši první hodinu lektvarů přijít pozdě navíc, když tam bude tolik zmijozelských, no zas tolik jich tam vlastně nebude" dodala, když viděla jak Ell bledne, Ell si uvědomila, kdo tam nejspíš bude také. " pochybuji, že jich tolik udělalo NKÚ.."
" Hmm, máš pravdu.." odpověděla a konečně se vydaly na hodinu.
Ell s Lilly si sedly do prvních lavic, hned vedle přes uličku seděl Severus, James s Remem si sedly jako obvykle do zadu, Sirius si sedl s nějakou dívkou, hned před Jamese. Petr tam nebyl protože nedostal požadovanou známku u NKÚ. Lilly a Ell dorazili mezi prvními zmiňovanými a to Lill Ell pořád hnala, aby nepřišli pozdě a to tam nebyl ještě ani nikdo ze Zmijozelu, ale co o ty tam stejně nikdo nestál.Nejmíň minutu před zvoněním dorazil zbytek žáků v čele s Luciusem.
" Dobrý den žáci a žákyně" pozdravil přítomné mile profesor Křiklan. Hodina uběhla celkem rychle, ovšem to co jim profesor sdělil na konci mnohým vyrazilo dech…
" Odevzdejte mi prosím Vaše lektvary a nezapomeňte je opatřit jmenovkou" všichni studenti zazátkovali své výtvory.
" A jelikož nám zbývá ještě deset minut seznámím Vás s tím jak od příště budou probíhat naše hodiny, na tento skvělý nápad mě upozornil jeden ze studentů, který nechce být jmenován.." podíval se směrem ke zmijozelským a Lilly pípla " No tak to pochybuji že to bude nějaký super nápad, jestli je od někoho z nich…" bohužel se nemýlila. " Takže k jádru věci jistě jste si všimli že hodiny budou mít společné šesté i sedmé ročníky, tudíž tomu musím dát nějaký řád,"
" Tak už se vymáčkněte.." ozval se Sirius ze zadní lavice v hlasu zněl tón nervozity a očekávání.
" Jen klid pane Blacku, ale jsem rád že výjimečně dáváte v hodině větší pozor" pousmál se učitel.
" Jelikož naše škola touží po sbližování mezi kolejemi, aby mezi nimi nastal, jak bych to řekl, klid a mír," v tom se na něj všichni jak nebelvírští tak zmijozelští podívaly pohledem dávající najevo že to nepůjde.
" Naštěstí je Vás v mé třídě půl na půl, to znamená jeden žák ze Zmijozelu k jednomu z Nebelvíru…"
" Cože?" ozvalo se celou učebnou.
" Ale no tak, nebude to tak hrozné.."
" Remusi teď jsi sem stopro jistý, že se Bradavice zbláznily a když ne ony, tak Křiklan určitě.. By mě zajímalo kdo ze Zmijozelu by přišel s takhle pitomým nápadem?"
"Třeba to nebyl nikdo ze Zmijozelu, mohl se tam podívat jen tak.. Oni by nechtěli nesnáší nás stejně jako my je.."
" Asi máš pravdu.."
" Jak nás rozdělíte?" zeptala se Lilly.
" Skvělá otázka Lilly, rozdělím Vás následovně, začnu od zadních lavic u okna" Ach ne tam sedí ten parchant a partička jeho poskoků, pomyslela si Ell." A budu postupovat sem, každý si vytáhne jedné jméno studenta z jiné koleje a s tím bude na příštích hodinách pracovat.."
" Ale co když to vyjde tak že sedmák si vytáhne šesťáka nebo naopak?" ozval se Rem
" To nebude vůbec žádný ročník, tento rok budete probírat to samé, přiznávám že sedmáci budou mít trochu výhodu, ale protože vím že i vy jste velice zdatní rozhodl jsem se pro spojení hodin, myslím že to pomůže všem - takto si budete alespoň navzájem pomáhat a sbližovat se."
" No tak to určitě..ne"
Křiklan se zvedl a vzal si dva balíčky v jednom byly jména nebelvírských a v tom druhém zmijozelských.
" Začneme třeba s Vámi, pane Malfoy"
" Jistě.." Malfoy hrábl do balíčku a začal se zvláštně uculovat. Jen ať to nejsem já, ať to nejsem já, modlila se Eilleen.
" Elleanora Eilleen Moony" přečetl hlas profesora Křiklana.
"NNEEEEEEE"
" Ale no tak.."Ell tomu nemohla uvěřit taková náhoda, proč zrovna ona a Malfoy? To si z ní osud snad dělá srandu? Zrovna s ním.. Vůbec se jí to nelíbilo, ale už aspoň věděla, kdo Křiklana na ten nápad přivedl, nebo si to alespoň myslela.
" Ell, tak to je mi líto" ozval se vedle ní hlas Lilly.
" Hmm, mě taky, jsem zvědavá koho dají k tobě.."
" Já taky.." Konečně Křiklan došel k nim a Lill natáhla ruku pro papírek se jménem.
" Severus Snape" Severus se pousmál ale okamžitě zase zmizel pod svojí maskou nicneříkajícího výrazu.Hodina konečně skončila a všichni se začali bavit na téma Dvojice v lektvarech.
" Jejda.." ozvala se po chvíli Ell.
" Co se stalo?"
"Ale nic, nechala jsem si hůlku v lavici"
" Hůlku?"
" No víš v poslední době ji nosím stále u sebe, ale teď sem ji tam zapomněla, musím se pro ni vrátit.."
" Nechceš abychom tě doprovodili?
" Ne to není potřeba.. stejně tam už nikdo nebude.."
" Když myslíš.." a všichni se odebrali do společenské místnosti, krom Lilly, která zamířila do knihovny. Ell se vydala zpátky, doběhla ke své lavici, kde s hrůzou zjistila, že tam hůlka není..
" Ach ne, snad mi někde nevypadla, nebo že bych si ji nechala ve společence.." přemítala si nahlas Ell.
" Hledáš tohle?" ozval se chladný hlas ode dveří, Ell byla tak zabraná do hledání hůlky, že si ani nevšimla, že je někdo v místnosti.Otočila se a spatřila Luciuse jak si točí v ruce s její hůlkou.
" Ano… jak.. ne kdy jsi mi ji sebral?" Ell došlo že hůlku určitě nezapomněla, ale jelikož ji neměla myslela si že ji tu zapomněla.
" Při hodině, víš my už jsme se učili neverbální zaklínadla" řekl jakoby nic a pokračoval směrem k vyděšenému obličeji Ell " koukám, že už nemáš brýle… a modřiny z rukou ti taky zmizely, takže dáreček ode mě si přece jen dostala?"
" O čem to ksakru mluvíš? Jakej dáreček od tebe?!"
" No přeci ten lektvar od Severuse… Myslíš že by ti ho sám od sebe namíchal, nebo že by ho měl u sebe v ten správný čas?"Když nad tím teď uvažovala dávalo to smysl.
" Mimochodem jak se ti líbí můj nápad pracovat ve dvojicích?"
" TVŮJ NÁPAD? JAK TO MYSLÍŠ TVŮJ NÁPAD? TO SI SNAD DĚLÁŠ SRANDU?"
" Ano, ano je to můj nápad a jelikož mám konexe na vyšších místech nebylo Křiklana těžké přesvědčit o tom, že je to skvělý nápad, ale horší to bylo s tím, abys byla se mnou ve dvojici a nikdo nepřišel na to, že je to plánované.. no ale nakonec to Křikouše napadlo, že mi podá papírek s tvým jménem jako první a to ostatní rozlosování bude úplně náhodné, super ne?"
Ell si sedla na židli, tohle nemohla být pravda.. to se jí jen zdá, to se přece nemohlo stát.Malfoy k ní pomalu přistoupil a zašeptal ji do ucha.
" Moc se těším na naše společné hodiny a nezapomeň, že o tom nesmíš nikomu říct, že to byl můj nápad, jinak mohlas aspoň poděkovat za ten dáreček a ne se tvářit jak u mučení.." zasmál se, práskl dveřmi učebny a odešel.
" Tak to všechno on! To mi mělo hned dojít, že tolik náhod najednou není možný, ach jo, proč je ten Křiklan tak snadno zmanipulovatelnej?!"
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 fany fany | 24. listopadu 2009 v 11:09 | Reagovat

no dobrý kdes to ukradla

2 PeterTew PeterTew | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 19:11 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama